Řemesla živě 2020

Vyzkoušej si, zažij si!

Dny plné řemeslných workshopů, řemesla tradiční i nová – automechanik, autolakýrník, zedník, malíř, kuchař, krejčí, klempíř, podlahář, ale i zlatník, keramik, rytec, kamenosochař, vlásenkář a maskér, oděvní návrhář, kadeřník a další…

Řemesla zažívají zasloužený comeback, a tak vyučit se řemeslu začíná být opět atraktivní. Oborů, kterým se lze vyučit, je u nás velké množství. V rámci akce Řemesla živě na Novoměstské radnici v Praze vám nabídneme možnost seznámit se s více než 30 z nich. V průběhu jejího konání si můžete promluvit s mistry jednotlivých řemesel, se studenty, kteří se řemeslu právě učí i s dalšími aktéry, kteří se jednotlivým oborům a řemeslům věnují.

Na jednotlivých stanovištích budete mít zároveň možnost si řemesla vyzkoušet, zjistit jaké dovednosti i nástroje jsou k nim zapotřebí, seznámit se s nejrůznějšími materiály, technologickými postupy i „tríčky“, které do světa řemesel patří. Objeví se i možnost vyzkoušet si virtuální realitu.

 „Při přípravě akce jsem hojně komunikovala s jednotlivými středními i vyššími odbornými školami. Jak se ukazuje, tak současným trendem ve vzdělávání je doplnit si střední všeobecně zaměřenou školu vyučením některého z řemesel. Také mnoho vysokoškolsky vzdělaných lidí si čím dál tím častěji rozšiřuje svůj osobní „záběr“ řemeslnými dovednostmi, což je rozhodně zajímavé.“ Uvádí poznatky z přípravy akce její produkční Bedřiška Kotmelová.

Přehled řemeslných workshopů:

ŠKOLA / ŘEMESLNÍK PREZENTOVANÁ ŘEMESLA
 

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní, Praha

 

Workshop je zdarmaoděvní návrhář – workshop realizace oděvu

středa 12. 2. a prezentuje nás 1.D

čtvrtek  13. 2. 2020 a prezentuje nás 1.S